Sept. 20, 2021

MP MŁODZICZEK - WARSZAWA 2021: MUKS JOKER ŚWIECIE ZE ZŁOTYM MEDALEM

MUKS Joker Świecie zdobył w warszawskich Włochach złoty medal mistrzostw Polski młodziczek. Dwa następne miejsca zajęły zespoły SMS Solna Wieliczka i Energa MKS Kalisz. Sponsorem turnieju jest PKN ORLEN.

W sobotę odbyły się półfinały, w których zagrały MKS Dwójka Zawiercie z SMS Solna Wieliczka oraz Energa MKS Kalisz z MUKS Joker Swiecie. Odbyły się też spotkania o piąte i siódme miejsce.

o 7. miejsce
UKS Szamotulanin Szamotuły - Łaskovia Łask 2:0 (25:22, 25:19). MVP Martyna Piasecka

UKS Szamotulanin przegrał wszystkie mecze w fazie grupowej i na koniec rywalizacji odniósł zwycięstwo w grze o siódme miejsce. Martyna Piasecka zdobyła osiem punktów z czego połowa to były asy serwisowe.

o 5. miejsce
Enea Energetyk Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 2:0 (25:18, 25:23). MVP Alicja Kasperczak.

Po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie wydawało się, że poznaniankispokojnie zmierzają po końcowe zwycięstwo (15:11). Jednak rywalki nie poddawały się. Nie tylko odrobiły straty, ale w końcówce wyszły na prowadzenie 21:22. Teraz trzy kolejne punkty zdobyły siatkarki Enei Energetyka i skończyły drugą piłkę meczową. Alicja Kasperczak zdobyła 15 pkt.

I półfinał
MKS Dwójka Zawiercie - SMS Solna Wieliczka 0:2 (23:25,, 15:25). MVP Aleksandra Bielicka


Pierwszy półfinał nie dostarczył spodziewany emocji. W pierwszym secie walka toczyła się do końca, ale drugi przebiegał już pod dyktando zawodniczek z Wieliczki, które zaserwowały trzynaście asów i miały pięć bloków.

II półfinał
Energa MKS Kalisz - MUKS Joker Świecie 0:2 (17:25, 17:25). MVP Aleksandra Drażdżewska

Były to bardzo szybkie dwa sety. MUKS Joker po łatwej wygranej w pierwszym w drugim dalej dyktował warunki gry. Objął prowadzenie 5:2 i szybko powiększył przewagę do 13:6. Aleksandra Drażdżewska i Julia Osiewicz zdobyły dla zwycięskiego zespołu po 10 punktów.
 

O brązowy medal
MKS Dwójka Zawiercie - Energa MKS Kalisz 0:2 (20:25, 23:25). MVP Zofia Sobanty

O W decydujące fragmenty pierwszego seta zespoły wkroczyły przy prowadzeniu kaliszanek 19:21, które przewagę jeszcze powiększyły. W pierwszej partii miały pięć bloków, a Zofia Sobanty zdobyła osiem punktów. Drugi set rozpoczął od wyrównanej gry i tak już było do końca. Energa MKS była minimalnie lepsza i zasłużenie wywalczyła brązowy medal.

O złoty medal
SMS Solna Wieliczka - MUKS Joker Świecie 0:2 (13:25, 23:25)MVP Julia Figura

Początek pierwszego seta był wyrównany. Następnie siatkarki ze Świecia, trenowane przez Agnieszkę Szewczyk, zaczęły uzyskiwać coraz większą przewagę. Od 11:9 zaczął się show Julii Figury, która siała popłoch zagrywkami po stronie rywalek (6 asów). W efekcie drużyna ze Świecia uciekła na 19:9. Partia skończyła się siatkarskim pogromem. W drugiej partii SMS Solna prawie cały czas goniła wynik - 12:15, 15:19, 18:21 i dogoniła na 22:22. Końcówka jednak należała do MUKS Jokera. Po dziewięć punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Aleksandra Drażdżewska i Julia Osiewicz